zarządzanie

Rozliczenie PIT-a za 2016 rok – jaką metodę rozliczenia warto wybrać?

Współcześnie PIT zdołamy rozliczać na dwa sposoby. Początkowym z nich jest rozliczenie PIT normalnie, czyli na formularzu papierowym, zaś drugą poprzez Internet. Zarówno pierwsza jak także druga forma rozliczeń posiada swoich zwolenników i przeciwników. Niemniej jednak nie da się ukryć, iż dzisiaj rozliczenia online stają się coraz popularniejsze. Rozliczenie PIT poprzez Internet wiąże się z wieloma korzyściami oraz zaletami. Pewnie każdy z nas wie, jak wyglądają rozliczenia tradycyjne, a co pożądane byłoby wiedzieć na temat rozliczeń online?

O czym powinni pamiętać prowadzący działalność? Zbiór kilku istotnych informacji

Prowadzenie firmy nie jest łatwe. Przedsiębiorcy powinny pamiętać o tym, aby być konkurencyjnymi, śledzić najnowsze trendy, mieć na względzie pracowników, a także spełniać szereg różnego typu formalności i zobowiązań wobec państwa. W niniejszym artykule przyjrzymy się tej kwestii i postaramy się znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące wątpliwości przedsiębiorców w naszym kraju.

Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce podczas rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Kiedy przychodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, ponieważ najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Można jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a także jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

Kiedy warto poradzić się księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają ludowe porzekadło, że nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest ono prawdziwe, ale są takie sytuacje w życiu, szczególnie takie jak zatrudnienie, wypłata wynagrodzenia albo urlop wychowawczy lub macierzyński, jakie szczególnie warto skonsultować z kimś z większą wiedzą z tych dziedzin, by nie być oszukanym albo żeby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co się nam należy.