Przekonaj się, czy Twój dom potrzebuje badania termowizyjnego

Eksperci są zgodni, iż trudno przecenić znaczenie termowizji. Przeprowadzane przez MATERM badania specjalną kamerą termowizyjną pozwalają w ciągu kilku godzin ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych.

styropian

Autor: Baumit

Termowizja to badanie polegające na zarejestrowaniu przez kamerę termowizyjną przepływów ciepła emitowanego przez badany obiekt. Efektem badania jest tzw. termogram – obraz cieplny (promieniowania podczerwonego) w postaci mapy pokazującej rozkład temperatur.

Zaleca się wykonanie badań termowizyjnych przed zaplanowaniem prac termomodernizacyjnych (wraz z audytem energetycznym, jeśli planowane jest wystąpienie o premię termomodernizacyjną) i po ich zakończeniu. Wówczas MATERM wykonuje dodatkowo certyfikat energetyczny(świadectwo charakterystyki energetycznej) w promocyjnej cenie.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, kliknij bez wahania tutaj, gdyż ta treść na pewno również jest godna polecenia.

Badanie termowizyjne warto także zrobić przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie domu czy mieszkania .

dom jednorodzinny

Autor: Baumit
Źródło: Baumit

Kamerą termowizyjną firma MATERM sprawdza:
– ocieplenie domu czyli stan izolacji termicznych (ściany zew., dach),
– poprawność osadzenia ram stolarki okiennej i drzwiowej w ościeżach oraz szczelność samych okien (w tym pakietu szybowego),
– wady ogrzewania podłogowego i niedrożność tradycyjnej instalacji grzewczej.

Kiedy wykonuje się badanie termowizyjne?
Konieczny jest przepływ ciepła przez przegrody budynku, dlatego różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15oC. Tak więc przy temperaturze na zewnątrz +6oC, wewnątrz domu powinno być nie mniej niż 19oC.

Dom po ociepleniu – straty ciepła są minimalne

Autor: Baumit
Źródło: Baumit

Oferta firmy MATERM na wiosnę/lato 2012 r.:
– każde zlecenie wykonania certyfikatu energetycznego (świadectwa charakterystyki energetycznej) premiowane jest przeprowadzeniem badania termowizyjnego w sezonie grzewczym 2012/2013 w promocyjnej cenie (podstawowe badanie – gratis !).

Dalsze wiadomości znajdą Państwo na stronach przedsiębiorstwa MaTerm – świadectwa energetyczne Szczecin. badania (sprawdź ofertę)