Jakie meble wybrać do dziecięcego pokoju?

Poszukując mebli do pokoju dziecięcego, trzeba kierować się paroma kluczowymi kwestiami. Strona estetyczna mebli jest oczywiście ważna, lecz jeszcze ważniejsza jest ich praktyczność i wygoda używania. Jak wybrać meble, aby przygotować dziecku miejsce odpowiednie do zabawy i wypoczynku?

Meble dla dzieci

Źródło: www.flickr.com
Zestaw mebli (zobacz białe meble) dziecięcych będzie się składać z rozmaitych części składowych, w zależności od wieku pociechy. Wiadomo, że noworodek wymaga specjalnego łóżeczka dziecięcego Kamil, półki z przewijakiem i szafki z szufladami na ubranka, natomiast starsze dziecko będzie potrzebować całkowicie innych rzeczy w swoim pokoju. Uczeń powinien mieć zapewnione trzy odmienne części w pokoju: do spania, do zabawy i do odrabiania lekcji.

Jeżeli pomieszczenie jest małe, a my musimy pomieścić w nim więcej, niż jedną pociechę, najlepszym pomysłem na łóżka dziecięce będzie wybranie łóżek piętrowych. W dzisiejszych czasach można w sklepach znaleźć nawet łóżka piętrowe trzy osobowe, co rozwiązuje dylematy rodzin wielodzietnych i nie zabiera cennej przestrzeni w pokoju dzieci. Opłaca się zainwestować także w odpowiednio duży stół albo biurko, przy którym dzieci będą mogły odrabiać zadanie domowe, oglądać książki, czy też rysować. Centralną przestrzeń pokoju najlepiej pozostawić pustą, to będzie idealnedoskonałe miejsce na różnego typu dziecięce zabawy.

Jeśli zależy nam na praktycznym urządzeniu małej przestrzeni, dobrze jest zdecydować się na modułowy zestaw mebli dziecięcych Safari Żyrafka. W dowolny sposób skomponowane szafki i półki ułatwiają maksymalne wykorzystanie miejsca, a przy tym wyglądają harmonijnie i estetycznie.

Świetnym pomysłem jest również kupienie specjalnych mebli dziecięcych, w których łóżko oraz biurko wkomponowane są w jedną ramę, obudowaną półkami. Jeżeli chodzi o łóżka dziecięce, trzeba kierować się nie tylko kwestią wizualną i ceną, pamiętajmy, iż wygodne łóżko (kliknij i zobacz koniecznie – łóżko metalowe 160×200 kunszt – od zaufanego przedsiębiorstwa z branży meblarskiej) zapewnia zdrowy i efektywny sen.

Łóżka piętrowe 3 osobowe to dobry wybór dla nieco większych dzieci, maluszki mogą obawiać się wypoczywania wysoko nad podłogą. Zawsze dopasujmy meble do wieku dzieci, lub wybierajmy takie umeblowanie pokoju, które będzie rosnąć razem z pociechami, nieustannie odpowiadając wszystkim dziecięcym potrzebom.