Dobrze urządzone miejsce pracy polepszy efektywność wykonywanej pracy oraz naszą postawę

Gdy urządzamy dom, istotnym jego elementem jest miejsce, w którym pracujemy lub uczymy się. Odpowiednie umeblowanie jak również oświetlenie często mają duży wpływ na poprawienie efektywności wykonywanej pracy. W pomieszczeniu biurowym najważniejsze jest ustawienie mebli. Biurko powinno być usytuowane stosunkowo blisko okna tak, aby można było korzystać możliwie najwięcej ze światła słonecznego.

biurko

Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Światło naturalne jest najzdrowsze dla naszego wzroku, wybierając żarówek, najlepiej kupić takie, których barwa światła jest jak najbardziej zbliżona właśnie do światła słonecznego. Pracując przy odpowiednio oświetlonym biurku będziemy się mniej męczyć podczas pracy, dlatego tak istotne jest jego odpowiednie usytuowanie tudzież wykorzystywane oświetlenie. Lampka biurowa powinna być usytuowana tak, aby blat był dobrze oświetlony. Dobrym rozwiązaniem są przykładowo listwy LED umieszczane nad blatem biurka. Kupując biurko, dobrze wybrać takie, które wyposażone jest dużą ilość półek jak również szuflad. Dzięki temu możemy zachować porządek na blacie co poprawi efektywność naszej pracy. Bałagan zupełnie nie sprzyja dobremu skupieniu się na pracy.

Kolejnym istotnym elementem jest odpowiedni fotel. Fotel biurowy powinien być wygodny, szczególnie jeżeli przez wiele godzin pracujemy w mieszkaniu – zobacz nowości w kolekcji. Nasz kręgosłup powinien być prosty jak również zrelaksowany podczas siedzenia. Fotel obrotowy jest idealnym wyborem, gdyż można ustawić jego wysokość. Dobrze dopasowana wysokość fotela ma duży wpływ na pracę, jeżeli korzystamy z komputera – zobacz tu. Nasze oczy mają się znajdować mniej więcej w linii prostej od środka monitora. Dobry fotel (fotele od Damnet) może zapobiec bólom pleców, które niezwykle często dopadają osoby, które pracują na siedząco.

Jeśli urządzamy pokój dla dziecka, fotel obrotowy także się sprawdzi. Dziecko w szybkim tempie rośnie, będzie więc mogło z upływem czasu dopasowywać wysokość siedziska do wzrostu. Podstawą efektywnej pracy siedzącej jest odpowiednie ułożenie biurka i poprawne oświetlenie. Dbając o powyższe elementy nie tylko polepszymy efektywność wykonywanej pracy, ale również możemy zadbać o nasz kręgosłup a także wyprostowaną postawę w trakcie kilkugodzinnej pracy.