Nowatorskie prowadzenie księgowości i fakturowania w firmie przy pomocy internetowych portali

Dzięki możliwościom internetu prowadzenie swojej firmy nigdy jeszcze nie było takie proste. Wiele osób podziela takie zdanie i nie jest są to odosobnione opinie, bo faktycznie internet daje dzisiaj bardzo duże możliwości jeśli chodzi o narzędzia do wsparcia przy prowadzeniu firmy.

Prowadząc sprzedaż albo realizując usługi ostatecznym etapem będzie wystawienie dokumentu sprzedaży, a następnie w określonym terminie rozliczenie wszystkiego i opłacenie należnych podatków. I do tych właśnie dwóch rzeczy, czyli wspomagania fakturowania i rozliczeń księgowych można znaleźć bardzo łatwe w użyciu i tanie remont (szczegóły w podanym źródle), udostępnianie przez liczne firmy. W wielu przypadkach program do faktur (kliknij) jest podłączony od razu z modułem księgowym, więc wprowadzając dokument sprzedażowy od razu będzie on widoczny w księdze głównej. W przypadku małych firm, które nie chcą wydawać większych kwot na obsługę księgową takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i przede wszystkim niedrogie – sporo programów nic bowiem nie kosztuje, a w płatnych abonament może być parę razy mniejszy niż koszty osobnej obsługi księgowości.

Biurko z komputerem

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Spora część takich narzędzi obsługuje jednak tylko jeden z obszarów, czyli albo księgowość albo fakturowanie. Jak mówią właściciele firm, a takich osób ciągle przybywa, faktury online (tu) bardzo się sprawdzają przy ich działalności. Jeżeli firma wystawia kilka czy kilkanaście faktur w miesiącu, to rzeczywiście takie rozwiązanie będzie wygodne i praktyczne. Serwisy które umożliwiają wystawienie online faktury działają bez przerwy, bez żadnych przerw i przestojów, i w każdej chwili można się do nich dostać z dowolnego komputera przyłączonego do internetu.

Nie ma też żadnego problemu z bezpieczeństwem informacji – są one doskonale pozabezpieczane na wypadek awarii. Przy normalnym wystawianiu faktur na firmowym komputerze często się okazywało, że sprzęt uległ uszkodzeniu i właściciel firmy tracił wszystkie dane, które tam były. Ogromną zaletą fakturowania online (link) jest również prostota i wygoda obsługi – tego typu programy są bardzo intuicyjne i nie trzeba uczyć się ich zbyt długo.