Własna firma w Polsce? Zwyczajne zjawisko. Wielka szkoda, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

Polska firmą stoi, można tak powiedzieć, gdy zestawimy, jaka jest ich ilość. To normalnie uderzające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez średnie i małe firmy, a ponadto, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc ta popularność tych inicjatyw? Jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż wielką rolę odgrywa tutaj czynnik zatrudnienia. Skoro ciężko znaleźć pracę, więc dość normalnym rozwiązaniem jest stworzenie swojego miejsca pracy. Jednakowoż są także inne wytyczne takiego stanu.

w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy jaki pojawia się na myśli to taki mówiący o tym, iż Polak to wielki oryginał, sam wie, jak ma coś załatwić. Skoro szef nie wie, to musi odejść z pracy i zrobić coś na własną rękę. Polak więc to indywidualista, jaki uwielbia działać, nie lubi oczekiwać, należy mu się własna szansa, jaką dobrze wykorzysta. Tak samo można dodać, że ma to swoje konotacje historyczne, bo skoro jesteśmy takimi indywidualistami, to ogromną rolę odgrywa również kwestia szefowania. Nie preferujemy tego, ażeby ktoś nam szefował, chcemy mieć coś swojego. Nieco więcej odnośnie tematu: wartościowa strona.

Tak też było w naszych dziejach. Przez znaczącą część ktoś nad nami panował, ale co pewien czas powstawaliśmy, bo nie mogliśmy już dłużej tego zaakceptować.

Kliknij ten odsyłacz, a wtedy zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do analizowanej w tym artykule treści. Otrzymasz wtedy głębszą wiedzę.

Możliwe, że również stąd wynika ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba czegoś swojego drzemiąca w każdym z nas. Z drugiej strony, polskie państwo zachowuje się czasem jak najeźdźca, bo zamiast docenić tę chęć do działania Polaków, to działanie, które napędza gospodarkę, wymyśla jakieś dziwaczne regulacje, przeprowadza nadmierne kontrole, ogólnie zatruwa życie. Jednocześnie urzędnicy podchodzą do właściciela firmy jak do potencjalnego przestępcy lub człowieka gorszego od siebie.

Nasz artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Masz ochotę na kolejne wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj reklama na aucie wrocław w poniższy link.

Jasne, że nie wszyscy tak się zachowują. Są wspaniali urzędnicy, tak samo, jak są nieuczciwi właściciele firm, niemniej klimat zwyczajnie nie jest korzystny i to jest niestety fakt, o którym nie można nie wspomnieć.

A przez taki klimat wielu młodych ludzi, którzy być może planowali swoją działalność zastanowią się nad tym parę razy, czy faktycznie na to się zdecydować. Najbardziej niepokojące natomiast jest to, iż skoro tego nie zrobią, to mogą wyjechać za granicę, na przykład do Wielkiej Brytanii i tam założyć firmę, gdzie przepisy są zdecydowanie bardziej życzliwe dla przedsiębiorców. Dobrze jest wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej działalności, na przykład sprawdź coś więcej na temat.