Jak umeblować pokój naszej pociechy? Co jest najistotniejsze, na co na pewno zwracać uwagę?

Dzieci to szczęście, ale i obowiązki. Przekonujemy się o tym zawsze, kiedy wchodzą w kolejne etapy dojrzewania naszej pociechy. Choć na każdym etapie jawi się to zupełnie inaczej, to jednak jedno pozostaje niezmienne. A więc urządzenie pokoju, ponieważ już od najwcześniejszych dni życia naszej pociechy należy dbać o jak najdoskonalsze meble dziecięce.

sprawdź koniecznie

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zdajemy sobie sprawę najważniejsze i priorytetowe dla każdego rodzica jest dbanie o bezpieczeństwo jego dziecka. Skąd wziąć gwarancję iż łóżeczka czy też mebelki dla naszego potomka, które kupujemy są w 100% bezpieczne? Bez wątpienia niezwykle istotne w tego rodzaju kwestii są państwowe i Europejskie wymagania na łóżeczka dla najmłodszych.

Określają one cechy wykonanych z drewna łóżek dla najmłodszych, oraz ich typologię techniczną, między innymi określają tego typu rzeczy jak przestrzeń miedzy szczebelkami, maksymalna wysokość materaca która gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszemu, typ zaokrąglenia kantów, trwałość łóżeczka na obciążenie i tym podobne. Przed przystąpieniem do sprzedaży łóżeczko powinno zostać przebadane w zewnętrznej firmie by orzec zgodność jego cech z wyznaczonymi normami. Już to daje to rodzicowi istotna wskazówkę na temat łóżeczka i jego wytwórcy.

Następną cenna wskazówką pomocną przy doborze łóżeczka jest jego odporność na uszkodzenia. Nie zapominaj, że łóżeczko choć nabywane dla dziecka będzie użytkowane nie tylko do snu, ale też podczasnormalnej opieki dziecka. Wówczas może dojść do zniszczenia łóżeczka, a każde uszkodzenie powierzchni mebelka grozi skaleczeniem dziecka. Dlatego po uszkodzeniu łóżeczko praktycznie nie nadaje się do użycia – www.

Meble dla dzieci z reguły kupuje się w postaci elementów, które potem trzeba zmontować w domu. Dlatego też niezwykle istotną sprawą jest prawidłowy montaż łóżeczka i mebli dla naszej pociechy. W czasie montażu należy zwrócić konkretną uwagę na to, żeby użyć wszystkich dostępnych z produktem okuć i dokładnie zmontować mebel posługując się instrukcją.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się najnowsza wiadomość. Znajdziesz ją pod podkreślonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz posiadał komentarze, szybko na nie zareagujemy!

Nie zapominaj, że każda luźniejsza śruba może powodować zniszczenie mebelka bądź niebezpieczne zranienie dziecka, należy regularnie kontrolować stan mebelka.