Czyszczenie to w wielu przypadkach udręka dla każdego domownika

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i pragniesz, by w twoim domu to było przestrzegane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyssanego z mlekiem matki poczucia, iż nic w domu jeśli chodzi o sprzątania nie musi robić. Starczy, iż przyjdzie z pracy, usiądzie się na kanapie i włączy telewizor. Czasami do tego weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nie budzisz go, bo zdajesz sobie sprawę, że przecież wrócił z pracy, ale chciałabyś, aby chociaż w sobotę trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, wiesz, że to nie jest realne. Próbowałaś, nabyłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – rękawiczki do sprzątania domu), lecz on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, by, chociaż stosował jak najprostsze sprzątania ręczne, czyli, jeśli coś ubrudził niech znajdzie ręcznik papierowy i to powyciera, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości.

Czy ten temat okazał się dla Ciebie fascynujący? To świetnie, gdyż jak wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię niewątpliwie zaabsorbują.

Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale czyścić, jednak był to pojedynczy przypadek, który wydarzył się dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, iż przemiana twojego partnera z normalnego, nic nierobiącego w domu faceta na uczynnego, pomocnego małżonka jest mało realna, dlatego już nawet nie starasz się tłumaczyć. Rozumiesz, że twój partner pochodzi z typowo polskiej rodziny, gdzie mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a kobiety latały ze ścierkami. Wiesz, iż w domu rodzinnym twojego męża byli sami bracia i wszyscy po kolei, identycznie, jak ich ojciec odpoczywali i dumali nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka uwijała się, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu odmiana takich przyzwyczajeń jest trudna i mało prawdopodobna, lecz istnieje nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić sprawę jasno, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować mu wytłumaczyć, iż niektórych czynności nie będziesz już robić, bo szkodzą twojemu zdrowiu. Czemu bowiem masz odsuwać wielkie meble, żeby za nimi posprzątać, nie powinnaś tego robić, daj to zadanie małżonkowi. Przyda mu się do tego to: solidne skrobaczki. Jeśli wciąż nie będzie nic robić zagroź mu, że kolejny tego typu wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Powiedz, że pójdziesz do lekarza i faktycznie, jeśli nie da temu wiary, uczyń to. Pokaż mu, iż jesteś w takim wieku, że żądasz jego wsparcia, a twój partner niech w końcu stanie się rzeczywiście partnerem, a nie beztroskim dzieckiem rozwalonym na kanapie.