Najlepsze oferty zatrudnienia dla informatyków

Czytając aktualne ogłoszenia o pracę, niejednokrotnie natrafić można na hasła typu „praca sap”, „c++” czy „sql”. Wielu ludziom zwroty te mówią prawdopodobnie niewiele. Są to bowiem zwroty połączone ściśle z branżą informatyczną oraz z programowaniem. Zawód programisty ciągle jest pożądany i poszukiwany. W zdecydowanej większości specjalności, szczególnie powstałych współcześnie, wymaga zatrudnienia kogoś znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystko to sprawia, że ofert tych można spotkać bardzo wiele. Wpisując w Internecie przykładowe hasło „praca informatyk Kraków” można liczyć na znaczną liczbę rezultatów.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści SAP i C++

SAP to system wykorzystywany do zarządzania firmą. Pozwala na ustalanie i obserwowanie sprzedaży, przychodów, tworzenie różnego typu raportów. System tego rodzaju jest spersonalizowany dla potrzeb określonego przedsiębiorstwa. Pożądani są więc programiści z umiejętnością obsługi systemów SAP, zaprojektowanymi dla danego przedsiębiorstwa. Z kolei pod hasłem „praca w C++” znaleźć można oferty dla pracowników ze znajomością tego języka programowania. Programista C++ zajmuje się tworzeniem aplikacji zarówno w systemie Windows, jak i Linux. W większości ofert pracy tego rodzaju u obiegającego się o stanowisko pożądana jest także doświadczenie w pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jakim jest Qt.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, sprawdź bez wahania ten świeży wpis – on także jest godny uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Programiści SQL

Kolejnym nierzadko widywanym zwrotem w ofertach pracy, związanych z szeroko pojętym programowaniem, jest „praca oracle”. Zwrot ten określa język programowania używany do tworzenia baz danych. W większości przypadków elementy SQL wykorzystywane są przez wielu programistów, specjalizujących się w innych językach, jakim jest php. U ewentualnego kandydata na to stanowisko pożądana jest więc znajomość gramatyki tego języka i używanie baz danych na nim opartych, jakimi są mySQL i SQLlite. Na wszystkich wymienionych stanowiskach u osoby ubiegającej się o pracę istotna jest umiejętność planowania własnego czasu i postępowania według harmonogramu zadań. Istotne jest również doświadczenie w pracy w niewielkich zespołach.

Źródło: Praca z Itkontrakt