Działania marketingowe stale się rozwijają i osiągają coraz to efektywniejsze metody na zdobycie klienta

Nowością a jednocześnie hitem ostatnich czasów w tym zakresie jest wykorzystane narzędzia w formie programu lojalnościowego. Co spowodowało, że stał się strzałem w dziesiątkę? Badania prowadzone na rynku potwierdzają, że przedsiębiorstwa, które wykorzystują takie rozwiązanie osiągają większą sprzedaż, a klienci z kolei zyskują z tego tytułu profity.

programy lojalnościowe

Nie od dziś wiadomo, że żeby kogoś zatrzymać na dłużej trzeba go ”zwabić” i w pewnym sensie uzależnić od siebie. Ludzie uzależniają się od używek, od innych ludzi, ale jak się okazuje także od konkretnych czynności, zachowań, przyzwyczajeń i tym podobne. Jedni nie pojadą do pracy dopóki nie napiją się kawy, inni muszą ciągle być w związku uciekając w ten sposób przed samotnością, a jeszcze inni nie mogą żyć bez adrenaliny i przeżywania stałej ekscytacji. Takie zachowania, czy przyzwyczajenia dobrze znają fachowcy od marketingu, którzy wykorzystują tego typu mechanizm również do zwiększenia sprzedaży.

Jak bowiem nie inaczej zwabić klienta jak poprzez zaoferowanie mu wielu korzyści i profitów, jeśli tylko zdecyduje się korzystać z naszych usług? Programy lojalnościowe to idealny sposób na to, aby nie tylko zwabić klienta, ale i go zatrzymać, a nawet uzależnić od siebie. Opisywany program działa jak skuteczna machina, gdzie każdy element odgrywa ważną rolę. Program ma być partnerski, co oznacza, że korzyść ma mieć każda ze stron: firma Grupa Marsen ponieważ może liczyć na stałych, lojalnych klientów, natomiast klienci dlatego, że mogą dostać premie i zniżki.

reklama na przystanku

Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizm tego rodzaju jak się okazuje jest bardzo skuteczny – przeszło połowa Polaków przyznaje, że posiada kartę stałego klienta bądź korzysta z konkretnych programów lojalnościowych polegających na zbieraniu punktów i tak dalej.

Bardzo ekscytuje Cię omawiana w tym artykule kwestia? W takim razie bez obaw kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w linku (https://dekorianhome.pl/salon/gdansk)!

Tego rodzaju rozwiązanie daje zatem korzyści nie tylko dlatego, że wydaje się mniej pieniędzy, ale i dlatego, że gwarantuje się pewność, której w dzisiejszym świecie tak wielu ludziom brakuje – jakiej pewności? Że jeżeli będzie się lojalnym i oddanym klientem, zostanie się za to finalnie faktycznie nagrodzonym i nasze działania nie pójdą na marne.