Po co nam systemy zarządzania jakością?

Od czasu gdy Polska dołączyła do Unii Europejskiej bez ustanku mówi się o różnego rodzaju certyfikatach jakości. Przydatny w branży certyfikat chce pozyskać każda firma, nieważne czy jest to instytucja państwowa, czy wytwórca jakiegoś towaru czy może dostarczyciel usług. Działka ta jest niełatwa, więc od razu zaczęły działać przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w doradzaniu i pomocy przy uzyskiwaniu każdego typu certyfikatów.

Firmy przede wszystkim zaczęły wdrażać wszelkiego rodzaju systemy zarządzania jakością, o których więcej tutaj . Umożliwiają one podwyższenie i utrzymanie standardów działania w firmie. Dobrze wpływają na zaufanie klientów i partnerów biznesowych i istotnie wpływają na efektywność przedsiębiorstwa. Zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o wprowadzeniu tego typu systemu, jeśli marzymy o efektywnym funkcjonowaniu na europejskim rynku.

trains

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba też zapoznać się z podstawowymi terminami związanymi z certyfikatami i właściwym znakowaniem towarów. Nawet jeśli korzystamy z usług firmy konsultingowej przeczytajmy choć odrobinę na ten temat.

Dobrze jest wiedzieć przykładowo, że certyfikat >> certyfikat gmp iso 27001 ma związek z bezpiecznym obrotem informacjami w firmach. Kiedy tworzymy miejsca pracy, prowadzimy ewidencję kadr – powinniśmy upewnić się, czy nasze działania są zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. Tutaj więcej na ten temat

Kiedy przykładowo posiadamy firmę wytwarzającą różnego rodzaju maszyny, warto dowiedzieć się, czy dotyczy ich oznakowanie CE. Jest to pewnego rodzaju deklaracja, że sprzedawany przez nas sprzęt spełnia normy bezpieczeństwa respektowane na terenie Unii Europejskiej.

tuv: zarządzanie ryzykiem

Kolejną sprawą jest badanie jakości produktów spożywczych. To nie jest żadna nowość wymuszona przez Unię, ale normy dla pewnych grup produktów mogą się różnić od tych obowiązujących poza terenem Unii Europejskiej. Szczególnie sztywne obostrzenia nakładane są na rzeczy przeznaczone dla dzieci.

Certyfikaty, które nasza firma ma wzmacniają zaufanie do marki wśród klientów i przyszłych partnerów. dobrze jest zatem zainteresować się tematem, albo zwrócić o radę do dobrej firmy doradczej. Z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji, wdrożenie systemu zarządzania jakością czy też zarządzanie ryzykiem poprawi efektywność pracy w naszej firmie a to prawie natychmiast przełoży się na zwiększenie zysków.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *