Urządzamy przestrzenny hol

Gdy aranżujemy mieszkanie, zwykle koncentrujemy się przede wszystkim na pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu. W każdym razie tak nam się wydaje. Najważniejsza rzecz jasna jest kuchnia oraz łazienka, bo przecież musimy mieć na czym przygotować jedzenie i dbać o higienę. Potem inwestujemy w kolejne pomieszczenia, w zależności od tego, jak wiele ich mamy. Co raz częściej dużo uwagi poświęcamy też naszemu balkonowi. Robimy wszystko, by również tam było miło i przytulnie. Zazwyczaj najmniejszą uwagę poświęcamy korytarzowi. A przecież każdego dnia przechodzimy nim wiele razy. Może trzeba przy kolejnym remoncie zatroszczyć się i o niego?

półki i wieszaki

Autor: Kuchniox
Źródło: Kuchniox

Korytarz to pierwsze pomieszczenie w naszym domu, które podziwiają nasi goście. To nasza prawdziwa wizytówka, stąd też trzeba dołożyć wszelkich starań, by dobrze reprezentował nasz dom (sprawdź nas). Zazwyczaj ustawiamy w tym miejscu szafkę na buty oraz wieszaki na kurtki. I na tym koniec jego aranżacji. Jest jednak mnóstwo rozwiązań, aby uatrakcyjnić także tę, z pozoru mało ważną, przestrzeń w naszym mieszkaniu.

Aranżacja jest uzależniona od tego, jaki wielki mamy przedpokój. Rzecz jasna, nie potrzebne nam tutaj są żadne duże meble, ale jest parę przedmiotów, które muszą się znaleźć w takim pomieszczeniu. W pierwszej kolejności, w przedpokoju ściągamy nasze obuwie, stąd też musi tu stanąć dowolna szafka albo stojak na buty. W marketach można wyszukać olbrzymi wybór tego typu mebli. Kolejnym ważnym elementem jest wieszak na ubrania. Możemy zdecydować się na tradycyjny lub umieścić stojący drewniany przedwojenny wieszak, który z pewnością zrobi wielkie wrażenie. Pomyślmy o lusterku. Przecież, kiedy wychodzimy z mieszkania, powinniśmy rzucić na siebie okiem, czy wszystko jest jak należy.

Jeśli miejsce nam na to pozwala, możemy również pomyśleć o stoliczku albo małej komodzie. Tego typu mebel z pewnością się przyda w przedpokoju. Możemy tam postawić telefon lub notes – rzuć okiem na – strona www z ważnymi numerami. Często można nabyć taki stolik w zestawie z krzesłem. Świetnie wyglądają zestawy rattanowe. Warto także umieścić tam stylową lampkę i zieloną roślinkę w doniczce.