Podatki i bezrobocie w Irlandii

Jeśli pragniesz podjąć robotę w Irlandii, ten oto mały przewodnik z pewnością będzie dla ciebie praktyczny. Przeczytaj więc go starannie i ruszaj na sławne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – tego lata skala bezrobocia w państwie Éire zaliczyła poziom prawie piętnastu procent, co sytuuje go na 5. pozycji w zestawieniu krajów Unii Europejskiej. To koszmarna rzecz dla przybywających do Dublina za robotą. Kraina jest gnieciona przez długi kryzys i dobrze jest odczekać kilka miesięcy na odwrócenie sytuacji.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Podatki w Irlandii – tutaj kwestia układa się korzystniej. Daniny w kraju świętego Patryka są w miarę małe. Wyspa jest na dziewiątym pozycji raportu swobodnych ekonomicznie krajów globu. Nasza ojczyzna ma w nim słabiutką 64. pozycję. Ten fakt powinien cię skłonić do założenia biznesu w Irlandii.

List motywacyjny po angielsku – to niezbędna rzecz do CV. Jeśli twoje umiejętności lingwistyczne są mierne, poproś człowieka obeznanego w angielskim o przetłumaczenie tekstu. Możesz też spróbować poszukać anglistę w sieci, lecz taki wybór jest nietania.

Zdrowie – obawiasz się, że porozumiesz się z doktorami? Żaden problem. W stolicy znajduje się punkt pomocy medycznej dla emigrantów z Polski Medicus. Pracuje w niej sporo doktorów wielu specjalizacji – psycholog, dermatolog, stomatolog itd.. Poznaj reprezentację internetową centrum medycznego, wpisując w wyszukiwarkę sformułowanie „Medicus Dublin”

Praca za granicą to niezła opcja, nawet w latach kryzysu. Pomyśl: poszerzasz swoje talenty lingwistyczne, zarabiasz nieco dobrych pieniędzy, nabywasz doświadczenie, zawierasz nowe przyjaźnie, oswajasz się z irlandzkimi tradycjami. Zalecam ci jednak, abyś odczekał kilka miesięcy na wyprawę. Kryzys odejdzie i wtedy będzie łatwiej znaleźć dobrze płatną robotę bądź założyć dochodowe przedsiębiorstwo. W tej chwili jednak wskaźniki gospodarcze Irlandii są marne. stomatolog i produkty dla niego kliknij

Źródło: Gazeta.ie