Zabierasz się właśnie do rozliczania PIT-a? Zobacz, jak wiele dobrego możesz uczynić!

Jeżeli po raz pierwszy samodzielnie rozliczasz PIT, oczywiście powinieneś przeczytać nasz artykuł – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak płacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej istotnej rzeczy – jak sprawić, żeby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swego podatku na charytatywne cele
Jeżeli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci prawo prawo rodzinne piotrków trybunalski przekazania kwoty jednego procenta całego należnego od Ciebie podatku na dowolne szczytne cele. Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być praktycznie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się więc, na co konkretnie chcesz przekazać pieniądze, a później sprawdź, który numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a – właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- odkryj więcej tutaj.
Co na tym stracisz?
Odpowiedź jest bajecznie prosta – nic! Jeśli nie wpiszesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane – z tą tylko różnicą, że wówczas zostaną przekazane bezpośrednio do budżetu kraju jak pozostały podatek. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednakże gesty wielu osób dobrej woli mogą zadziałać naprawdę mnóstwo-

obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskujesz?

W tym przypadku odpowiedź również jest bajecznie prosta – ogromną satysfakcję, że możesz komuś pomóc. To wprawdzie procent 1 podatku Twego, jednak nawet w takich przypadkach warto go przekazać – dla Ciebie z pewnością będzie to ogromna radość, nie wspominając już o podopiecznych danej fundacji.

To świetny pomysł, aby przeanalizować ten materiał, ponieważ pozostałe polecane www posiadają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Właściwie jedyny kłopot może być z wyborem organizacji, na którą chcesz przekazać gotówkę – można przecież wybrać zaledwie jedną. To oczywiście nigdy nie będzie prosty wybór właściwie dla nikogo.