Dzięki nowoczesnym programom komputerowym załatwienie spraw urzędowych jest o wiele łatwiejsze

Załatwianie przeróżnych spraw w urzędach jest dość czasochłonne, szczególnie kiedy mamy na uwadze długość kolejek, jakie ustawiają się przed okienkami. Stąd np. informację o możliwości złożenia zeznania rocznego drogą internetową wielu petentów przyjęło z ogromna ulgą.

Obowiązek składania zeznań podatkowych dotyczy niemal wszystkich Polaków, zatem na koniec kwietnia kolejki w skarbówkach oczywiście byłyby znacznie dłuższe, jeżeliby podatnicy nie rozliczali się internetowo. Program PIT 2016 pozwala błyskawicznie uporać się z dopełnieniem narzuconego obowiązku. Dodatkowo komputer sygnalizuje ewentualne pomyłki, a osoby wypełniające druk w tradycyjny sposób mogą je przez przypadek popełniać. Jeśli ktoś w taki sposób wypełniał pity 2015 program natomiast bardzo dobrze się sprawdził, a urzędnicy nie mieli jakichkolwiek uwag, to w kolejnych latach podatnik zapewne ponownie skorzysta z takiej formy rozliczeń
pity 2015 program

Autor: swimboy1
Do internetowego rozliczania PIT-ów zdążyliśmy już przywyknąć, z kolei dość często nie wiemy, że wiele innych spraw można także załatwić bez ruszania się z domu. Jeżeli jednak komuś słowa pity 2015 program kompletnie nic nie mówią, to zapewne nie załatwi przez internet szeregu innych formalności. A ich wykaz z każdym następnym rokiem się wydłuża. Jeśli ktoś instaluje na dysku program pit 2016, to dla przykładu do systematycznego korzystania z platformy EPUAP przypuszczalnie dopiero się pomału przekonuje (ciąg dalszy).

Najprawdopodobniej za parę lat liczba formalności możliwych do załatwienia drogą internetową będzie rosła. Producenci aplikacji stają zatem przed dużym wyzwaniem, bowiem muszą dbać o ich funkcjonalność, a także o bezpieczeństwo poufnych danych użytkowników.