W jaki sposób się przygotować do prac remontowych w łazience, jak funkcjonalnie rozplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do wyremontowania pomieszczenie w domu, mimo że zajmuje najmniej powierzchni. Jednak jej kompletny remont wiąże się z kilkoma dniami prac i kosztami przynajmniej kilkunastu tysięcy. Dużą część wydatków zajmuje robocizna, szczególnie jeżeli na początku niezbędne będzie pozbycie się starych płytek, również same płytki kosztują okrągłą sumę. Do tego dochodzi położenie wszystkich instalacji, zakup wanny, umywalki i WC, oraz wszystkich potrzebnych drobiazgów.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Jeśli się to wszystko pozbiera, to rzeczywiście przedstawiona wcześniej kwota wcale nie będzie wygórowana, a im łazienka będzie większa, tym należy więcej budżetu na to przeznaczyć. Bardzo ważną sprawą w czasie planowania remontów łazienek będzie zatrudnienie solidnych fachowców, którzy zajmą się wszystkim. Tu wielu ludzi robi błąd wybierając na zupełnie przypadkowe, znalezione nie wiadomo gdzie osoby. Ryzyko przy tym będzie takie, że fachowcy tacy mogą popsuć swoją pracę, z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie fachowców, którzy wszystko zrobią jak należy, nawet za trochę wyższą cenę.

Toaleta

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie planowania łazienki trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Kafelki na podłogi i ściany powinny być dobrane do preferencji i wizji domowników, ale równocześnie należy uwzględnić ich wielkość do rozmiaru pomieszczenia. Przy rozplanowywaniu wszystkich urządzeń bardzo ważne jest, zwłaszcza w ciaśniejszych pomieszczeniach, aby był łatwy dostęp do wszystkiego, jeżeli do umycia rąk będzie trzeba się przeciskać pomiędzy ubikacją a pralką, to z pewnością taka łazienka nie będzie praktyczna. W dobrze zaprojektowanych łazienkach bardzo mogą się przydać najróżniejsze akcesoria łazienkowe, dzięki którym da się znacznie wygodnie funkcjonować (wejdź na stronę i zobacz (poznaj więcej) więcej). Przykładowo przy małych dzieciach świetnie sprawdza się deska dębowa samoopadająca, którą można swobodnie zamykać, a dzięki specjalnym amortyzatorom nie będzie ona głośno upadać (zobacz więcej na stronie ). Sklepy z wyposażeniem wnętrz są pełne tego typu gadżetów, więc jeśli ktoś ma możliwości, to warto się temu przyjrzeć w poszukiwaniu jakiś ciekawych pomysłów.