Nad jakimi kwestiami często myślimy nim podejmiemy decyzję czy starać o dotację unijną?

Chcąc założyć własną firmę wiele osób zastanawia się nad uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na własną działalność. Nad jakimi sprawami często się zastanawiamy zanim podejmiemy ostateczną decyzję?

przekrój - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi nie jest do końca pewnych czy lepiej wcześniej założyć firmę i starać się o dotacje, czy może sprawdzić najpierw możliwe dotacje, a później zarejestrować działalność. Faktycznie, mnogość różnego rodzaju dotacji i programów powoduje, iż nie wszędzie są takie same reguły. Natomiast starając się o dotacje unijne na rozwój firmy pewniej będzie nie rejestrować wcześniej działalności, nim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Dużo z istniejących programów bowiem jest dla tych, którzy planują własną działalność. Z kolei, gdy założymy firmę oraz dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może wyjść na to, że z części całkiem ciekawych programów nie możemy już skorzystać. Częściej zauważa się taką zasadę, że jeśli potrzebne są pieniądze do pięćdziesięciu tysięcy złotych, to lepiej wstrzymać się z zakładaniem firmy. Natomiast, gdy chodzi o duże kwoty, rzędu 100 tysięcy i więcej, to prawie zawsze potrzebna będzie już zarejestrowana działalność.

firma - stykówka

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Równie dużo ludzi myśli nad tym czy potrzeba wkładu własnego, kiedy ubiegamy się o dofinansowanie unijne dla firm (dowiedz się jak Prometeia może Tobie pomóc pozyskać dofinansowanie unijne). Często jest on wymagany, jednak bez problemu możemy znaleźć również takie dotacje, w jakich nie trzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Z pewnością wysokość wkładu własnego jest zależna od tego, z którego programu mamy zamiar skorzystać. Reguła jest jednak analogiczna do wcześniejszej, tutaj także, jeżeli ubiegamy się o dotacje unijne na rozwój firmy do kwoty rzędu pięćdziesiąt tysięcy, własnego wkładu nie będzie lub będzie bardzo niewielki (pozyskaj dotację na rozwój firmy z Prometeia). Natomiast, jak chodzi o duże pieniądze, to bardzo często najpierw musimy je wydać, by starać się o częściową refundację środków. Trzeba wiedzieć, iż gdy ubiegamy się o dotację, to wkład własny nie jest tak dokładnie sprawdzany. Dlatego możemy zdobyć tego typu pieniądze już po tym, jak otrzymamy pozytywną opinię o przyznaniu środków. Możemy w takim wypadku na przykład skorzystać z kredytu.

Jak chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to z pewnością jest jeszcze mnóstwo innych wątpliwości. Z tego względu warto jak najwięcej dowiadywać się oraz czytać na ten temat. Informacji nigdy za dużo. Od tego przecież zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start.

Jeśli nie wiesz, gdzie wyszukać potrzebne Ci informacje, to kliknij ten odnośnik. Uczciwie zalecamy ten serwis (https://polisy.de/auto-o9) każdemu, kto chciałby mieć dobre źródło informacji.

Dowiedz się wszystkiego na