Masz swój dom – Postaraj się o jego ocieplenie!

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego domu, jesteś w niezwykle komfortowej sytuacji. Trudy budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i możesz cieszyć się z własnego, przydomowego ogródka. Jednak letni czas należy również zostawić na inwestycje. Jeśli bowiem mieszkasz w wiekowym budynku, sporządzonym jeszcze w czasach, kiedy najnowsze technologie nie były nikomu znane, prawdopodobne że nie jest ono dostatecznie ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które powinieneś zadbać, aby w grudniu zaoszczędzić pokaźne sumy.

ocieplanie domu

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz, nikt nie słyszał o dobrej izolacji termicznej. Ściany twojego domostwa mogą posiadać liczne, niedostrzegalne gołym okiem dziury, które wypuszczają cieple powietrze, powodując oziębienie mieszkania. W okresie grzewczym borykasz się ze znacznymi kosztami za opał? Czas z tym coś zrobić! Zanim sklejka elewacyjna pójdzie w ruch, odizoluj swoje domostwo od wewnątrz Aktualnie mamy do wyboru wszelkiego typu innowacyjne materiały i pianki, które naniesione na ścianę, nie dopuszczają do wychładzania się pomieszczenia. Są jednak na tyle skuteczne, że pozwalają oddychać tym powierzchniom, dlatego nie musisz obawiać się ewentualnego grzyba.

Kolejnym istotnym krokiem jest wymiana okien (wypróbuj okna pvc wrocław – http://oknagalio.pl/okna-pcv) na bardziej ergonomiczne. Najtańszą ze sprawdzonych metod będzie zastosowanie stworzonych z PCV zamiast tradycyjnych, drewnianych materiałów, które nie zawsze są szczelne. Jeśli posiadasz kilkudziesięcioletnie okna, pewnie nie raz w mroźne wieczory czułeś lodowaty prąd przechodzący przez nie. Z produktami plastykowymi nie powinieneś się tego obawiać, odizolują cię zupełnie od jakichkolwiek zmian temperatury, a dodatkowo wbudowane nakładki zapewnią mikroklimat, który zezwoli na niezbędną cyrkulację powietrza, także gdy nie otwierasz okien – wejdź na naszą witrynę: okna adams – za często.

Końcowym działaniem powinna być izolacja zewnętrzna, do której niezbędna nam będzie sklejka elewacyjna. Dzięki nowoczesnym modelom, możemy zapewnić sobie niepowtarzalny wygląd naszego domostwa. Mamy do wyboru setki tysięcy modeli we wszelakich opcjach barw i innych strukturach. Możesz zainstalować piękne, przypominające dąb listwy, lub radosną, przyjazną sosnę. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki frazę „sklejka elewacyjna” a ukaże ci się wielostronicowa lista producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna własnościowego domu jest niezwykle ważna. Jeżeli onieśmiela cię inwestycja, której musisz się podjąć aby jej dokonać, rozdziel sobie ten proces na etapy. Możesz spodziewać się, że wszystkie koszta zwrócą ci się z nawiązką w okresie grzewczym.