Ryczałt a deklaracja podatkowa – na czym to polega i jakim sposobem zrobić to łatwo?

Wypełnianie deklaracji podatkowych nie jest może chlebem powszednim, ale nie jest również czymś tak rzadkim jak loty na księżyc. Ogólnie rzecz biorąc PIT należy składać co roku, w określonym czasie. Oczywiście, kiedy przekroczyliśmy kwotę wolną od podatku. Jeśli nie przekroczyliśmy tej kwoty to Skarbówka nas nie musi interesować nawet raz w roku. Ogólnie, jeśli chodzi o rozliczanie się, to musimy mieć świadomość, który PIT do uzupełnienia wybrać.

pit 28

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie, którzy rozliczają się na zasadach związanych z ryczałtem będą musiały wypełnić pit 28. Tak, więc wszystko zależy do tego, na jakich zasadach w czasie roku rozlicza się nasza firma. I to, że nasz przyjaciel prowadzący swoje przedsiębiorstwo i będzie rozliczał się na druku PIT 28 nie znaczy jeszcze, że i my naszą firmę musimy rozliczać na takim druku. Jeśli nie mamy pojęcia, co i jak, to na bank nasz księgowy, który zajmuje się papierami naszej firmy wszystko uzupełni. Ale warto też trochę się samemu czegoś dowiedzieć w tej kwestii, bo to faktycznie nie jest ogromne wyzwanie uzupełnienie PIT-u. Zwłaszcza w czasach, kiedy w Internecie da się znaleźć bezpłatne programy, które pomagają w wypełnieniu wszystkiego kratka po kratce. Trzeba jedynie znaleźć chwilę czasu.

Rozliczanie się z Urzędem Skarbowym onlineW tym roku jeszcze większa grupa ludzi postanowiła rozliczyć się ze Skarbówką przez Internet. To świetnie, bo pit 2016 online, powinien w wielu sytuacjach być już czymś normalnym.

Jeśli ciekawi Cię ta tematyka, to polecam przeczytać (assistly.pl/) inne dane na ten wątek. Będą równie ciekawe i zapadną Ci w pamięć na długo.

Jednak, jeśli tak się nie dzieje to trzeba sprawdzić, co tak naprawdę nas powstrzymuje przed złożeniem deklaracji podatkowej przez Internet? Nie powinniśmy mieć jakichkolwiek obaw, bo dzięki kilku kliknięciom, wszystko zostanie ogarnięte.

To faktycznie świetne udogodnienie. Obecnie gdy rozliczaliśmy się za poprzedni rok powinniśmy wreszcie wziąć pod rozwagę to, że są inne możliwości aniżeli standardowe bazgranie piórem po jakimś druku. A jeśli w tym roku jeszcze nie korzystaliśmy z rozliczania się online, to musimy sobie solennie przyrzec, że w następnym roku dokładnie tak zrobimy. Bo to nie jedynie oszczędność czasu wszystkim, ale również dbanie o ekologię.