Ważne informacje na temat rozliczeń PIT, zwrotu nadwyżki podatku i zasiłku macierzyńskiego

Każda postać, jaka odbiera jakieś dochody, winna rozliczyć się z nich z fiskusem. Rzecz jasna swoje dochody musimy wykazać na stosownym zeznaniu skarbowym, należałoby też sprawdzić, czy rozliczamy się na obowiązującej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy współcześnie zrobić na parę różnych sposobów. Podatnicy przeważnie wybierają rozliczenie PIT poprzez Sieć, bowiem jest to łatwy i śmigły sposób na rozliczenie wszelkiego podatku. Niewątpliwie rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej aniżeli parę minut, poza tym zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Gdy już rozliczmy PIT, zostaje nam wyłącznie wyczekiwać na zwrot podatku – . Lecz kiedy zwrot podatku zdobędziemy? Jak długo będziemy na niego oczekiwać? Zwrot nadpłaconego podatku winien pozostać zwrócony w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania skarbowego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie podatkowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku otrzymamy najdalej 4 lipca.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj jeszcze szczegóły w źródle (http://www.workservice.pl/praca/obsluga-klienta/olsztyn/), znajdziesz tam inne informacje.

Jeśli zaszła niezbędność złożenia korekty, wtedy trzy miesiące są liczone od okresu jej złożenia. Czyli jeśli korektę złożyliśmy na przykład 10 maja, wtenczas zwrot podatku pozyskamy też do 10 lipca. Zwrot podatku może zostać wydawany na nasze konto bankowe, jeżeli wręczyliśmy numer konta bankowego, zdoła też pozostać wysłany pocztą na nasz bieżący adres zamieszkania. Jeżeli składamy PIT przez Internet, wtenczas nasza deklaracja zdoła być rozliczona prędzej, niemniej jednak nie ma reguły, kiedy zdobędziemy zwrot podatku – Cena Biznesu. Zdoła to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji bądź także 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – suma i okres jego przyznawania zdoła być różny i prawdopodobnie zależy od wielu czynników. Śladowa suma zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, zwykle jest ona przyznawana przez rok. Trzeba jednak pamiętać, że zasiłek macierzyński może dostać tylko jeden z rodziców, nie może być wypłacany równocześnie matce oraz ojcu – Cena Biznesu.