Dach – najważniejszy fragment każdego domu

Pośród przeróżnych typów pokryć dachowych znajdziemy przede wszystkim dachówki. Znane od bardzo wielu lat występują w różnych rodzajach. Różnią się także sposobem dokończenia. Jakie więc dachówki warto zakupić? Dachówki należy wyprodukować z nieprawdopodobnie różnych materiałów, przeróżne może być też kryterium ich rozdziału. Jeżeli za kryterium będziemy przyjmowali materiał, z którego je wykonano, to będziemy w stanie wyróżnić dane rodzaje dachówek: ceramiczne, cementowe.

budowanie

Źródło: pixabay.com

Kryteriów podziału dachówek może być jednak więcej. Najczęściej stosowanym kryterium jest proces ich wyprodukowania.

Jeśli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu wygrodzenia siatkowe następne treści. Trzeba kliknąć w poniższy link.

Wtedy można odróżnić rodzaje dachówek ciągnionych i tłoczonych (rodzaje dachówek katalog). Podejmując decyzję o wykonaniu pokrycia dachu z dachówek mniej nas fascynuje proces ich produkcji, bardziej materiał, z którego jego wykonano, typ i sposób wykończenia ich powierzchni. Wśród typów dachówek na uwagę zasługują dachówki mnich-mniszka. To tak naprawdę drogi typ dachówek, sporo czasu będzie zajmowało także ich ułożenie, mimo wszystkoposzycie zrobione z tego typu dachówek jest tak naprawdę szczelne. Innym typem jest dachówka karpiówka. Jest najbardziej uniwersalna, czyli należy nią pokrywać dachy o różnym kącie nachylenia. Dachówka karpiówka wybierana jest naprawdę bardzo często. Oprócz niej klienci najchętniej decydują się dachówkę zakładkową. Kolejnym rodzajem dachówek ceramicznych są holenderki nazywane też esówkami. Dość starym materiałem jaki jest stosowany do produkcji dachówek jest glina.

Równie intrygujący tekst umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę panele ogrodzeniowe Świętokrzyskie i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One również Cię zainteresują.

Zastosowanie gliny sprawia, że dachówki można zakupić w kolorze czerwonym. Dzisiaj mimo wszystko dostępna jest też dachówka angoba.

dachówka

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

Dachówka angoba – sporo więcej na tej stronie – to dachówka, która została pokryta substancjami barwiącymi. Proces angobowania dachówek powoduje, że ostatnimi czasy na rynku mamy dostępne nie tylko dachówki w najmodniejszym czerwonym kolorze, ale tak naprawdę czarne, szare czy w szerokiej gamie brązów. Wybierając dachówki angobowane będziemy mogli dostosować ich kolor do stylu architektonicznego, w jakim został zbudowany nasz dom, można będzie dopasować je do barwy elewacji. Oprócz dachówek angobowanych na rynku możemy zakupić dachówki glazurowane. Oba rodzaje są dość odporne jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zabrudzenia.