W Polsce tematy dotyczące powstawania nowych dróg lub autostrad są dość modne i często na czasie. Czy faktycznie posiadamy powody do narzekania?

Od czasu wejścia Polski do Wspólnoty Europejskiej infrastruktura drogowa uległa znacznej poprawie. Widać to podczas naszych podróży, w szczególności między dużymi aglomeracjami. Na pewno dodatkowe znaczenie na przyspieszenie prac miało przyznanie Polsce organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

budowa drogi, walec,
Choć sieć dróg szybkiego ruchu w ciągu ostatniego okresu rozrosła się czterokrotnie, to przed naszym krajem nadal liczne wyzwania dotyczące poprawy bezpieczeństwa i wygody kierowców. Sieć autostrad i dróg ekspresowych w Polsce według raportu z ubiegłego roku przekroczyła 3130 km. Dodatkowe drogi są w trakcie budowy a ich łączna długość oscyluje około tysiąca km. To dobra wiadomość ze względu na to, że w 2003 roku nasz kraj dysponował infrastrukturą drogową szybkiego ruchu, których łączna długość nie przekraczała 640 kilometrów.

Plan inwestycji w infrastrukturę drogową na najbliższe lata jest także bardzo ambitny. Premier zapowiedziała budowę 3900 kilometrów dróg i autostrad. W planach są m.in.

Zaintrygował Cię nasz temat? To rewelacyjnie! Nowe równie atrakcyjne artykuły znajdziesz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.gerente.pl/audyty-techniczne/).

tak ważne drogi szybkiego ruchu jak droga S7 z Warszawy do Krakowa lub S3 z Zielonej Góry do granicy z Czechami. To szansa dla firm z sektora związanego z wykonywaniem prac drogowych. Potrzebne będą ogromne ilości materiałów takich jak masa bitumiczna- , która stosowana jest przy budowie dróg.

Dostawcy takich materiałów mogą oczekiwać nowych umów, które stanowią szansę na rozrost firmy i znaczące wpływy do firmowej kasy. Szczególnie usatysfakcjonowane tym faktem winny być podmioty sprzedające asfalt drogowy.

droga, autostrada

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Drogi z asfaltu stanowią na starym kontynencie, w tym w Polsce, zdecydowaną większość infrastruktury drogowej. Poza restrykcyjnymi wymaganiami technicznymi drogi te powinny spełniać odpowiednie normy dotyczące ochrony środowiska. Ponadto istotne jest aby gwarantowały bezpieczeństwo kierującym oraz były atrakcyjne wizualnie- więcej przeczytasz na: .

Niebywale interesują nas Wasze opinie. Czy masz więcej pytań? (http://www.mega-pol.com/) Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktowania się. Z chęcią odniesiemy się do najkrótszej wzmianki.

Kolejne lata będą obfitowały w inwestycje drogowe. Właściciele firm z sektora budowlanego powinno odpowiednio wykorzystać ten stan rzeczy.