Płyty pilśniowe – jakie rodzaje są obecnie dostępne w sprzedaży?

Ostatnio do powstania zróżnicowanych wyrobów stolarskich, w tym też do produkcji mebli wykorzystywane są płyty pilśniowe. Jakie są ich rodzaje? Czym one się wyróżniają?

Płyty pilśniowe to dzisiaj najchętniej wykorzystywany materiał do wytwarzania mebli i wyrobów stolarskich.

meble kuchenne

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Do najbardziej popularnych należą płyty MDF. Znaczna część mebli powstaje w naszych czasach właśnie z nich. Oprócz nich dość popularne są płyty HDF. Zobacz: oferta płyt HDF. Dostępne ostatnio płyty HDF w dużej części służą do wyprodukowania bardzo modnych aktualnie paneli podłogowych. Rozwój technologi sprawił, że możliwości ich powstawania znacznie się zwiększyły. Do niedawana robiono z nich jedynie panele podłogowe, które mogły być stosowane przede wszystkim w pomieszczeniach suchych, czyli w salonach, pokojach dla dzieci czy w sypialniach. Wraz z zastosowaniem nowatorskich technik przy ich produkcji powstają w ostatnim czasie panele podłogowe, które można układać także w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powietrza, a więc w kuchniach i w łazienkach.

Opcje wykorzystania płyt HDF jest znacznie więcej. Na etapie wyprodukowania można je wykończyć zróżnicowanymi laminatami. Dzięki temu powstają z nich nie tylko panele podłogowe, ale także drzwi wewnętrzne,

czerwone drzwi

Autor: russellstreet
Źródło: http://www.flickr.com

wytwarza się z nich również dna szuflad i tylne ścianki ścianki biurowe działowe wrocław mebli. Naprawdę często wykorzystywane są także w charakterze ściennych okładzin. Są łatwe w obróbce, tak więc bardzo chętnie sięgają po nie majsterkowicze.

Jeśli zainteresowała Cię omawiana problematyka, bez wahania kliknij ten odnośnik – to opracowanie na pewno również okaże się warte Twojej uwagi.

Wyroby z nich zrobione cieszą się wielką popularnością pośród klientów, ponieważ nieprawdopodobnie łatwo się je czyści. Nowe technologie jakie można zastosować do ich wyprodukowania sprawiły, że płyty HDF cechują się odpornością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Zaskakująco bogata kolorystyka jest ich kolejną zaletą. Stosowane dzisiaj płyty MDF i HDF są produktem nieprawdopodobnie ekologicznym. Ta cecha oraz idealne imitowanie naturalnego drewna i funkcjonalność sprawiają, że meble, panele podłogowe oraz drzwi wykonane z nowej generacji płyt pilśniowych są najchętniej stosowane przez klientów, którym zależy na ochronie środowiska naturalnego. Stosując wyroby z płyt pilśniowych ochraniamy lasy.