Najważniejsze zasady, jakich powinno się przestrzegać podczas projektowania kuchni w swoim domu

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w prawie każdym domu i od jej odpowiedniego zaplanowania zależeć będzie funkcjonalność i wygodne użytkowanie. W praktyce przy chyba każdej kuchni, czy jest ona mała, czy duża, trzeba chwilę pomyśleć nad tym, jak wszystkie sprzęty oraz meble poustawiać. Tak naprawdę to czasami właśnie takie większe kuchnie sprawiają więcej problemów w czasie projektowania, niż niewielkie. Wynika to z tego, że o ile w niewielkim wnętrzu wszystko będzie blisko siebie, to w dużym sprzęty można porozrzucać. I okazuje się czasami, że ktoś ułożył zlewozmywak, kuchenkę i lodówkę w taki sposób, że używanie ich jest po prostu niewygodne.

kuchnia
Przy projektowaniu kuchni stosuje się dość często zasadę trójkąta, polegającą na tym, że między wyżej wymienionymi elementami wyposażenia odległości nie powinny wynosić więcej niż pewną wartość. Jeśli te proporcje będą zaburzone, to oczywiście ze wszystkiego będzie można korzystać, ale czy to korzystanie będzie całkowicie wygodne, to już zupełnie inna kwestia.Rzecz jasna reguła trójkąta występuje w wielu różnych konfiguracjach, bo też i inspiracji na wykończenie tego pomieszczenia jest duża ilość.

W kuchniach o większym metrażu nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby takich trójkątów było kilka, wtedy trzeba się dobrze zastanowić, gdzie jakie sprzęty się ustawi. Jeszcze inaczej sytuacja wygląda, jeśli komuś się marzą kuchnie z wyspą (tak to się prezentuje).

Jeżeli masz ochotę znaleźć materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj (http://www.sensive.pl/materace/160×200/) i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Tego typu rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność w wielu domach, wtedy kwadratowa czy prostokątna powierzchnia będzie zabudowana dodatkowymi szafkami w środku, które będą tworzyć właśnie wyspę.

Wyspę wykorzystać się da w różnorodny sposób. Niektóre osoby mają w tym miejscu szafki z najpotrzebniejszymi sprzętami i produktami, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby tam się znajdowała kuchenka albo piekarnik. Podczas zastanawiania się nad koncepcją trzeba pamiętać o kolejnym istotnym elemencie, jakim jest czystość w kuchni. Z tego też powodu trzeba wszystko zaplanować w taki sposób, aby pomieszczenie także było proste do sprzątnięcia.