Do czego służą płyty poliwęglanowe, w jakich miejscach znajdują zastosowanie? Jak można je podzielić?

Obecnie budownictwo przemysłowe coraz bardziej skupia się na wykorzystywaniu światła dziennego, ażeby rozświetlić budynki. Tak więc hale produkcyjne, które są lepiej oświetlone, umożliwiają na zaoszczędzenie na energii elektrycznej, poprawiają warunki pracy i są bardziej bezpieczne na wypadek pożaru. Takie rezultaty możemy uzyskać jak zastosujemy płyty poliwęglanowe.

płyty poliwęglanowe
poliwęglan kanalikowy (tutaj…->: poprzednia strona) jest to materiał przezroczysty, dość lekki i zdecydowanie mocny. Z tego też powoduje ma zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, np. optyce, medycynie lub transporcie. Używa się go również z powodzeniem w elektronice i budownictwie. Płyty poliwęglanowe z powodzeniem zastępują szkło, jesteśmy w stanie więc tworzyć lżejsze, bardziej estetyczne oraz niezawodne konstrukcje. Obecnie świetliki z ciężkiego szkła zbrojonego zastąpione zostały dość lekkimi płytami komorowymi z poliwęglanu (płyty z poliwęglanu)

Są one bardziej korzystną izolacją termiczną przeszklonej powierzchni, zaś dzięki lekkiej i trwałej konstrukcji z aluminium jesteśmy w stanie uzyskać zdecydowanie lepsze doświetlenie pomieszczeń. płyty poliwęglanowe otrzymamy w różnych wersjach kolorystycznych, mogą być więc bezbarwne, białe lub szare. Najbardziej prosto zakupić je w sklepach, gdzie są inne niezbędne i praktyczne rzeczy takiego typu, jak uszczelki gumowe- sprawdź choćby: GAMBIA. Oferowane są dwa typy takich płyt – z poliwęglanu litego oraz komorowego. Te pierwsze są na pewno kojarzone z wyrażeniem “bezpieczne szkło”. Taki rodzaj płyt gwarantuje sporą termoizolacyjność, a jednocześnie odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są także lekkie, łatwe w obróbce mechanicznej, cięciu i wierceniu. Są dość często wykorzystywane jako ekrany akustyczne, estetyczne zadaszenia oraz osłony.

sufity podwieszane

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Płyty z poliwęglanu komorowego tworze się na bazie żywic poliwęglanowych. Takie właściwości są podobne do poliwęglanu litego, tak wiec są odporne oraz wytrzymałe na działania czynników atmosferycznych. Wykorzystywane są bardzo często do świetlików albo sufitów podwieszanych. Poliwęglan jest tworzywem, jakie łączy w sobie mechaniczne, optyczne oraz termiczne właściwości pozostałych materiałów. To powoduje, że płyty poliwęglanowe są bardzo wybieranym tworzywem, który stosowany jest w budownictwie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najlepiej go kupić w fachowych sklepach, gdzie zakupimy inne potrzebne rzeczy, jak okładziny hamulcowe .