Rola ulotek promocyjnych

Pierwsze broszurki promocyjne pojawiły się w naszym kraju w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, razem z pierwszymi supermarketami. W tej chwili nie tylko przez sprzedawców, lecz także przez konsumentów są postrzegane jako główny środek komunikacji sieciówek z nabywcami. W tej chwili nawet nieduże sieci sprzedażowe redagują gazetki reklamowe.
Coraz częściej takowe broszury promocyjne osiągalne są w wydaniu internetowym. Nie jest to dziwaczne, sieć internetowa jest bowiem współcześnie nośnikiem o najogromniejszej sile oddziaływania. Zarówno sieci handlowe jak także poświęcane temu serwisy www proponują nabywcom możność przeglądania broszur w internecie. Nie bez znaczenia jest tutaj kwestia ochrony środowiska, druk 50 tys. papierowych broszurek promocyjnych to śmierć 20 drzew! Potencjalni nabywcy mogą analizować ceny a również aktualne promocje siedząc wygodnie we własnym fotelu. Oprócz tego coraz więcej hipermarketów pozwala na kupowanie za pośrednictwem internetu, co może być bardzo wygodnym rozwiązaniem. Takie zakupy mogą być zarówno najtańsze, jak i niezmiernie komfortowe z możliwością dostawy „pod drzwi”.
Jedną z najskuteczniejszych strategii sprzedażowych jest zademonstrowanie nabywcy ceny przed jak też po obniżce – metodę tę z powodzeniem stosują broszurki reklamowe. Treść często jest wzmacniana informacją, iż ta okazja jest krótkotrwała. Gazetka RTV ma także za zadanie utrwalić daną markę w myśli konsumentów.
Gazetki promocyjne to również (więcej opinii na ten temat) jedna z najbardziej popularnych strategii powiadamiania klientów o otwarciu nowego sklepu lub też jego modernizacji. Powyżej połowa konsumentów wybiera gazetki promocyjne jako najistotniejsze źródło informacji o obniżkach w spożywczej branży w tym największe sklepy jak Carrefour Gazetka reklamowa to łatwy jak również tani sposób na trafienie do nabywcy. Można je rozprowadzać lokalnie, układając na skonstruowanych w tym celu stoiskach w sklepach, albo też dystrybuując je po pobliskiej okolicy. Dzięki tym przedsięwzięciom reklama (polecamy również kalendarze reklamowe) trafia do prawdopodobnych klientów skutecznie wabiąc ich promocjami.
Reasumując, funkcje broszurki promocyjnej to: marketing ofert marketu, zwiększenie rozpoznawalności firmy i przekazanie informacje o zlokalizowaniu punktów marketów.