Promocja przedsiębiorstwa w Internecie

Marketing internetowy, inaczej e-marketing niewątpliwie nie jest obcy dla kogoś kto założył swoją stronę www. Jeżeli bezustannie poprawiamy strukturę strony www, tworzymy nowe teksty, jesteśmy aktywni na rozmaitych portalach, to są to właśnie czynności reklamowe w Internecie.

e-marketing

Autor: Rafiq Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mówimy o firmach, jest to promocja ich usług dla zarówno obecnych jak i potencjalnych klientów. Promocja ta jest prowadzona online. Internetowe narzędzia marketingowe, czyli e-mail oraz listy wysyłkowe, reklama online, biuletyny elektroniczne itp. umożliwiają bardziej interaktywną komunikację niż tradycyjne metody promocji. Dlatego zabiegi jakie wchodzą w działania e-marketingu prowadzą do ewolucji i stopniowego rozwoju firmy w Internecie – zobacz komentarze firmy Artefakt

Wspaniałe efekty możemy zaobserwować jednak w momencie, kiedy w tym samym czasie promuje się i sprzedaje produkty w sieci. E-marketing (zobacz doradztwo marketingowe) jest bowiem konsekwencją skrzyżowania współczesnych technologii komunikacyjnych oraz powszechnie stosowanych, klasycznych zabiegów reklamowych.

Nie bez znaczenia jest także wygląd i użyteczność posiadanej strony internetowej. Na odbiór będzie miała wpływ zarówno grafika, jak i treść wykorzystana na stronie. Jednak pierwsze wrażenie często odgrywa kluczową rolę. Właśnie dlatego tak istotne jest prawidłowe zaprojektowanie serwisu: jego czytelność i prosta obsługa.

wykres z działań e-marketingowych

Autor: Luc Legay
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma posiada właściciela, własny regon, własną nazwę i siedzibę. Firma, która poważnie myśli o swoich interesach powinna mieć również system własnej identyfikacji wizualnej.

Cóż oznacza ten termin?

Identyfikacja wizualna to nic innego jak nasza rozpoznawalna wizytówka, która będzie służyła podczas komunikacji z klientami, partnerami i urzędami.

Wszak od zarania dziejów ludzie komunikowali się za pomocą symboli. Takie właśnie zadanie ma identyfikacja wizualna – ma kształtować tożsamość przedsiębiorstwa, wyróżniać i określać jego wizerunek. Po pewnym okresie funkcjonowania znaku firmowego kolor ma stać się jednym z najważniejszych elementów skojarzeniowych z marką.

Dobór kolorystyki firmowej to często podstawowa kwestia z punktu widzenia kampanii reklamowych, przede wszystkim w Internecie.