Wspieramy kreatywne inicjatywy społeczne

W obecnych czasach innowacyjne rozwiązania są niesamowicie dobrze widziane. Bo obecnie potrzebni są ludzie, którzy mają wyobraźnię, którzy chcą tworzyć interesujące rzeczy. Bo bez nich trudno byłoby coś pozmieniać na świecie, czy to globalnie, czy też na lokalnym obszarze. Tak, więc są różne metody na wspieranie kreatywności. Istotne żeby wesprzeć kreatywność już u dzieciaków, które z czasem, kiedy zaczną dorastać będą w stanie realizować każdy swój szalony pomysł. Wielu ludzi, którzy postanawiają wdrożyć swe pomysły w życie nie mają pojęcia skąd powinni wziąć na to pieniądze.

ciekawe projekty

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Powstało na szczęście coś takiego jak zbiórka publiczna (więcej na stronie), co sprawia, ze każda z chętnych osób może wspierać konkretny projekt. Wystarczy zalogować się na jednej ze stron, przedstawić własny pomysł na to, co mamy ochotę zrobić i poczekać aż chętne osoby przekażą na to pieniądze [kantor-intraco.pl]. Rzeczywiście warto zacząć szukać stron internetowych z takimi akcjami, a trochę ich w naszym kraju jest. Dlatego jeśli naprawdę chcemy czegoś dokonać, to ratą (zobacz odnośnik) nie będą kłopotem. Kiedy już przedstawimy nasz projekt na jednej ze stron , które wspierają różne projekty musimy rozpropagować ten projekt w mediach społecznościowych. Pewni ludzie to zauważą i na sto procent nas wesprą.

Pożyczki społecznościoweGdy pójdziemy do placówki bankowej może okazać się, że niestety nie posiadamy zdolności , by móc dostać kredyt. Kolejną możliwością jest wzięcie pożyczki chwilówki. Ale nie każdy jest do nich przekonanych.

zbiórka pieniędzy

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com

Można wtedy pomyśleć o opcji social lending. To możliwość pożyczenia pieniędzy przez Internet od ludzi , którzy mają nadwyżkę finansową. Tego typu możliwość nie jest znana każdemu, ale w Polsce jest parę platform internetowych, na których można się zalogować i wziąć tego typu pożyczki. Platformy croudfunding są różne pod względem wielkości pożyczania pieniędzy. Nie wszyscy w Polsce słyszeli o tego rodzaju rozwiązaniu, ale naprawdę warto się nią zainteresować. Bo to interesująca alternatywa dla brania pożyczki w banku. W szczególności, jeśli mamy pieniądze z umowy zlecenia albo umowy o dzieło, bo w takiej sytuacji nieczęsto bywamy wiarygodni dla placówek bankowych.