Wyposażając pokój wypoczynkowy warto przemyśleć co okaże się bardziej praktyczne – sofa czy wersalka?

Jak kupić odpowiednią kanapę? Na pierwszy rzut oka podobny zakup nie jest kłopotliwy, jednak warto wiedzieć, czego tak zasadniczo potrzebujemy. Kanapy do domu muszą być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne.

granatowa sofa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też należy przemyśleć, czy musimy mieć kanapę wyłącznie do siedzenia, czy również do spania. Przeważnie komplety wypoczynkowe ustawiamy w salonie i raczej nie śpimy na nich co noc. Chociaż często zdarza się, że musimy przenocować kogoś z rodziny, wtedy trzeba posiadać rozkładaną sofę.

Poza tym rozkładane wersalki czasami pełnią rolę łóżka w małych mieszkaniach studenckich. Funkcjonalne kanapy to idealne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Za dnia pełnią one funkcję wypoczynkową, a w nocy mogą służyć nam jako łóżko. Należy mieć świadomość pamiętać, że każda wersalka posiada skrzynię na pościel.

Chcemy rozgonić wszystkie Twoje niepewności oraz dostarczyć Ci kolejne oraz interesujące wątki. Zatem ciekawa informacja (http://www.megaglass.com.pl/sloje-szklane,c27,pl.html) oczekuje na Ciebie w podanym linku.

Przed zakupami można jednak sprawdzić, czy jest ona dosyć pojemna.Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do siedzenia niż do spania, możemy kupić narożną sofę.

Naturalne inspiracje

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Trzeba jednak dobrze zastanowić, gdzie chcemy ją ustawić, gdyż jest to raczej trudno ustawny mebel. Poza tym jeśli planujesz często przemeblowywać swój salon, lepiej wybierz tradycyjną kanapę i dodatkowy fotel. Taki zestaw jest znacznie bardziej funkcjonalny.

Oczywiście nabywając kanapę można także sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonana. Jeśli masz psa zdecydowanie lepiej wybierz model wyprodukowany ze skóry, gdyż najłatwiej sczyścić z niej sierść. Niektóre sofy są sprzedawane w komplecie z pokrowcami, które, w razie konieczności, można wyprać. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci. W takim razie warto także wybrać granatowy kolor okrycia, na którym zarudzenia będą mniej widoczne.

Eleganckie kanapy można kupić praktycznie w każdym sklepie z meblami. Naturalnie w zależności od producenta będą kosztowały mniej lub więcej. Jeśli jednak zależy nam na niepowtarzalnym meblu wtedy warto zamówić projekt u producenta.

Jeśli jesteś estetą na pewno wykosztujesz się dodatkowe akcesoria, przykładowo eleganckie poduszki lub miękki pled.