W jaki sposób znaleźć swoją pierwszą w życiu pracę, jak dobrze przygotować się do rozmowy

Kończąc naukę na studiach albo w szkole młodzi ludzie stają przed problemem znalezienia pierwszego zatrudnienia. Pewne z tych osób okres nauki chcą wykorzystać nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, ale także na zdobycie jakiegoś zawodowego doświadczenia. Nawet praca na kilka godzin w restauracji czy barze szybkiej obsługi może pozwolić na poprawienie studenckiego budżetu, lecz daje także możliwość podania tego w CV, na co niejeden pracodawca zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę

Autor: iStock
Źródło: iStock
Zdecydowanie lepiej są widziane osoby, które wykazywały się aktywnością od tych, które ograniczały się tylko do nauki. W czasie nawet dorywczych zajęć młodzi ludzie uczą się zasad organizacji pracy, poznają co to odpowiedzialność, co im się bardzo później może przydać podczas szukania prawdziwego zajęcia. Niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej i próbują znaleźć jakieś zajęcie w zawodzie, którego się aktualnie uczą. Przeważnie tego typu praca kończy się podpisaniem umowy, jeżeli właściciel firmy będzie znał daną osobę, to najwygodniej będzie mu ją zostawić, jeżeli będzie spełniać wymagania.

Źródło:

Na rozmowie o pracę

Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH
Zdecydowana większość absolwentów staje jednak przed koniecznością poszukania jakiejś pracy, i z tego też powodu wysyłają oni dziesiątki niekiedy odpowiedzi na pojawiające się oferty i ogłoszenia.

Jeżeli poszukujesz zajmujących informacji na prezentowany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna strona (programylojalnosciowe.pl/), na której znajdziesz wiadomości, które Cię zaciekawią.

Jeżeli otrzyma się zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy, to należy pamiętać, aby się odpowiednio do tego przygotować. O właściwym ubiorze nie trzeba chyba nikomu przypominać, powinno się również zorientować, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być zadawane i pomyśleć nad odpowiedziami. Z pewnością należy chociaż trochę zapoznać się z firmą, do jakiej się kandyduje, bo taka tematyka bardzo często może się pojawić w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Wiele osób zastanawia się też, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także warto wcześniej pomyśleć, czego chciałoby się dowiedzieć od przyszłego pracodawcy. Z pewnością warto porozmawiać o kwestii organizacji pracy, ewentualnych nadgodzin, a także zasad premii i wynagrodzeń, bo przez to można będzie poznać lepiej firmę, w jakiej będzie się pracowało – zobacz www.