Kontrola dostępu to niezawodne bezpieczeństwo obiektu

W obecnym czasie, nieustanny rozwój gospodarczy wymusza stosowanie w dzień powszedni coraz bardziej złożonych rozwiązań technologicznych. Pojawiło się zjawisko zwielokrotnionej podatności na przypadkowe, niebezpieczeństwa. Teraz zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet każdej firmy.

Inteligentne czytniki i karty zbliżeniowe, coraz powszechniej wykorzystywane do stosowania w obiektach handlowych – supermarketach a także szkołach, bankach i wielu innych obiektach, zapewniają że kontrola (polecane) dostępu jest efektywniejsza. Bardzo często firmy zgłaszają popyt na niezawodny, działający przez cały czas układ zabezpieczeń, który zagwarantuje im ciągłość działalności gospodarczej.

Kontrola dostępu

Chcą by układy zabezpieczające sterowane alarmami i kontrolą dostępu, gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Nowoczesne układy monitorowania dostępu, występują w rozmaitych postaciach. Mogą to być mechanizmy autonomiczne, rozwiązania sieciowe. Mogą to być również ogólne instalacje (SP – instalacje sanitarne wrocław) połączone z innymi układami, takimi jak alarmy, monitoring czy zestawy przeciwpożarowe. Czytniki kart zakładane przy drzwiach z zamkami magnetycznymi, umożliwiają przesłanie informacji do systemu kadrowego. Monitoring dostępu ma za zadanie zarządzanie dostępem do budynku.

Powiązany artykuł:

Ma się rozumieć, że sprawdzona kontrola dostępu, pozwala ograniczyć dostęp do określonych stref znajdujących się na terenie danej firmy a wymagających dodatkowej ochrony np. serwerownie. Kontrola dostępu, to możność decydowania kto, gdzie i kiedy może wejść do obiektu. Monitoring dostępu, ma podstawowe znaczenie dla ochrony budynku, zatrudnionych w nim osób oraz znajdujących się wewnątrz przedsiębiorstwa danych i majątku.

Moduł kontroli dostępu, jest źródłem informacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całej firmy. Usprawnia organizację pracy, podnosi bezpieczeństwo obiektu i jego użytkowników – personelu, gości, interesantów. Do tych elementów można dodać układ kontroli czasu pracy i w efekcie otrzymujemy dane gdzie kto przebywał oraz jak długo – kliknij link.