Proste, bezproblemowe oraz lekkie styropiany dachowe w montażu są doskonałym rozstrzygnięciem dla dachów płaskich

Tafle styropianowe stosowane są do modelowania obszarów płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie jakim potrzebujemy nadać spadek czy też dobrane pochylenie w celu usuwania wody opadowej, odprowadzenia wody na powierzchni do wejść spustowych czy też rynien oraz uniknięcia przypadków odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczenie tego typu rozstrzygnięcie jest dużo tańsze, gdyż styropian dachowy jest materiałem bardzo lekkim, o wiele powstrzymującym obciążenie dachu, a styropian jest bezproblemowy i prędki w montażu.

Kliny styropianowe stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich głównym funkcją jest zredukowanie kąta załamania papy, by woda deszczowa nie kumulowała się w sąsiedztwie kominów, świetlików, ścian czy ogniomurów i innych nawierzchni pionowych. kliny styropianowe składa się za sprawą kleju bitumicznego, jaki jest trwale plastyczny. Podczas gdy używamy kliny nie oklejone papą, trzeba je pokryć paskiem papy podkładowej, tak aby konserwować przed stopieniem styropianu w czasie zgrzewania papy.

Powiązany artykuł –

Projektując krycie dachu płaskiego, jego kształt oraz nachylenia, częstokroć zapomina się o zaplanowaniu usuwania wody z wszelkiego miejsca na powierzchni dachu. Woda deszczowa częstokroć napotyka na drodze blokady, takie jak kominy, świetliki, mury bądź nadbudówki na dachu. Dzięki zastosowaniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy posiada ogromnie dobre własności termoizolacyjne w niskich temperaturach bądź w środowisku o dużej wilgotności.

Dodatkowo nie nasiąka wodą oraz jest ogromnie lekki i bezproblemowy w składaniu na dachu. Styropian dachowy ma długą żywotność oraz jest solidny na drobnoustroje, pleśnie i grzyby – źródło. Można go wykorzystywać na dachy nowiutkie czy też naprawiane.

Przeznaczony jest do wykonania ocieplenia i odprowadzenia wody deszczowej z nawierzchni dachów płaskich, a dzięki plusem takim jak prostota montażu, lekkość, styropian dachowy może śmiało zastąpić bardziej kłopotliwe tworzywa budowlane.