Planujesz rozpocząć pracę ? Dowiedz się jak wygląda rekrutacja pracowników i rozmowa kwalifikacyjna

Rekrutacja jest pierwszymetapem zatrudnienia pracownika. Jej celem jest wyszukanie wystarczającej liczby kandydatów, z których można będzie wykonać selekcję.

Punktem wyjścia do rekrutacji jest rozpatrzeniezapotrzebowań i niedoborów kadrowych w instytucji. Braki te mogą odnosić się do ilości pracowników lub kwalifikacji. W drugim przypadku można rozważyć szkolenia i przesunięcia. Dalszymi krokami jest podpisanie kontraktu o pracę oraz adaptacja fachowców.

Rekrutacja pracowników może mieć charakter szeroki albo wąski. Odnośnie rekrutacji szerokiej oferty są kierowane poprzez wysokonakładowe gazety, Sieć i inne specyfiki masowego przekazu docierające do szerokiej grupy ewentualnych pracowników. Odnośnie wąskiej, używane są metody dojścia do wyznaczonej grupy osób, lecz koszt trafienia do wyłonionych osób jest na ogół większy, niż w przypadku rekrutacji szerokiej.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej ile zasiłku dla bezrobotnych danych na innych stronach – odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Sama rekrutacja pracowników może zostać przeprowadzana albo we własnym zakresie – przez firmę poszukująca ekspertaewentualnie też może zostać zleconazakładom rekrutacyjnym – agencje pracy Kraków.

pracownik

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na formę rozliczenia międzyklientem, a firmą rekrutacyjną wyznacza się: rekrutacja typu successfee – agencje otrzymują honorarium tylko w chwili zatrudnienia wyłonionego przez nią kandydata bądź pobór typu retained – agencje pracy Kraków są wynagradzane niezależnie od wyniku rekrutacji. Etapy rekrutacji są następujące: z początku układa się opis stanowiska pracy, w następnej kolejności zamieszcza się ogłoszenie z opisem żądań jakie powinien spełniać kandydat, na bazie zgłoszeń opracowuje się listę kandydatów, którzy poddawani są selekcji zgodnie z wymaganiami oraz potwierdzane są ich referencje, na samym końcu podejmuje się decyzję o zatrudnieniu i wyznacza się warunki umowy z przyjętym pracownikiem.

Znajdujący się w analogicznym portalu post bez dwóch zdań również Cię zainteresuje – to wciągający wpis traktujący o opisywanej kwestii.

Najbardziej znana agencja pracy Kraków to Randstad (zobacz stronę).

To od właściciela firmy zależy czy wybierze asystę agencji w poszukiwaniu pracownika, czy dokona tego na własną rękę. Każdy sposób jest niezwykle dobry, dlatego jeśli jesteś osobą poszukującą pracy śledź strony internetowe tak samo agencji jak i rzeczowych firm lub po prostu czytaj codzienną prasę.