Jak dopasować odpowiednie pokrycie dachowe

Wznosząc nowy domek bądź odnawiając stary dach, musimy bardzo uważnie wybrać właściwy materiał na dach. Pomyśl, jakie masz oczekiwania względem dachu, czy zależy Ci na wytrzymałości, bezproblemowej konserwacji, współczesnym czy bardziej tradycyjnym wyglądzie? W kontekście tychże oczekiwań przeanalizuj sumę, którą zamyślasz wydać i poradź się zawodowego dekarza w zakresie wymogów konstrukcyjnych dla konkretnego materiału.

Styropian
Pamiętaj iż twój domek stanowi integralną część otaczającego środowiska, jednak jego dach może spowodować, iż obiekt będzie się wyróżniał na tle innych bądź perfekcyjnie dopasuje się do pozostałych, wszystko zależy od wyselekcjonowanego odcienia a także profilu dachu. Może pragniesz dopasować stylistykę dachu swojego budynku do budynków sąsiadów, a może Twój dobór jest ograniczony obowiązującymi przepisami, które rozporządzają, żeby nowe domy w danej okolicy oraz ich dachy były podobne do siebie. Żeby dowiedzieć się więcej na temat miejscowych regulacji oraz wytycznych, należy zgłosić się do miejscowych organów nadzoru budowlanego.

Dach musi pasować do estetyki całego domu. Tak domy (oferujemy tanie prefabrykowane domy) nowoczesne, jak również tradycyjne, bogate w dekoracje, powinny być pokryte dachem, jaki będzie komponował się z resztą domku. Dobierając układ oraz odcień dachu – poznaj naszą firmę – nie można podejmować nieprzemyślanych decyzji. Dach jest inwestycją na bardzo wiele lat, toteż obojętnie czy przypadły ci do gustu dachy zielone czy może bordowe, nim podejmiesz definitywną decyzję dotyczącą rodzaju pokrycia dachowego i koloru, skorzystaj wskazówek kompetentnych doradców.

Mieszkanie pod stalowym dachem nie sprawia problemów. Brud nie osadzi się w tak znacznym stopniu na dachach stalowych, jak na stworzonych z dachówek z betonu albo bitumicznych, zaś obrastanie mchem jest w zasadzie śladowe. W razie konieczności stalowy dach można bez trudu umyć, natomiast jego konstrukcja jest trwała na wszelkie warunki atmosferyczne.

W razie powtórnego krycia budynku dachem, najpierw należy sprawdzić, jaką nośność posiada istniejąca podkonstrukcja (chyba że zdecydujesz się na dach stalowy). Jeżeli zaistnieje konieczność odwodnienia dachu poprzez odpowiednie wyprofilowanie spadków, możemy stosować tak zwane kliny styropianowe.

Poczytaj również: styropapa