Surówce stosowane podczas produkowania mebli i główne trendy obowiązujące obecnie w branży

Meble pełnią ważne zadanie w codziennym życiu. Na łóżkach każdej nocy się przecież odpoczywa, przy stole w kuchni je się obiady, a dużą część przedmiotów przechowuje się w komodach lub szufladach. Dzisiaj do wyrobu mebli stolarze używają normalnego drzewa i wiórowych płyt, pokrytych drewnopodobną okleiną.

Salon

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Często używa się także innych rodzajów materiałów, takich jak metal albo szkło. Dzięki temu każdy z elementów wyposażenia, czy są to komody, szafy albo stoliki, będzie dostępny w wielu różnych odmianach i wersjach, i klienci będą sami decydować, co im się będzie najbardziej podobało i co zakupią dla swojego domu. Oba materiały do wyrobu mebli mają swoje wady i zalety. Typowe drewno ładnie się prezentuje, da się z niego robić fantazyjne kształty i zdobienia, ale jest dość drogie. Polecamy podwójne łóżko wysuwane.

Oprócz tego wymaga dużego doświadczenia w stolarstwie i specjalistycznych maszyn, co znacznie wpływa na cenę mebli z niego zrobionych. Meblowa płyta jest dużo, zarówno w zakupie jak i montażu. We wszystkich stolarniach można kupić przycięte na odpowiednie rozmiary kawałki płyt, które starczy później jedynie skręcić i meble są gotowe (Nowość rozkładane łóżka dla dzieci). Oprócz tego płyty meblowe występują w ogromnej liczbie odmian, naśladujących egzotyczne

Mieszkanie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

gatunki drzew, z jakich normalnie nie byłoby szans na wykonanie wymarzonego zestawu. Widać więc, że, do dyspozycji jest tak duża liczba materiałów, że na pewno każdy znajdzie ich najlepsze zestawienie dla siebie.

Również nie będzie problemów z liczbą wzorów, bo praktycznie każda firma która się zajmuje tworzeniem mebli ma jakieś własne pomysły, a w razie potrzeby może wykonać meble do sypialni na zamówienie, na podstawie wytycznych klienta. Przy meblach jest również bardzo duża rozpiętość cen (Sprawdź łóżka dwupiętrowe). Na rynku oferują swoje usługi zarówno mali stolarze, wykonujący zestawy mebli na zamówienie, ale także paru dużych producentów sprzedających gotowe komplety. Oczywiście są również meble ozdoby metalowe na ścianę ekskluzywne, projektowane przez dobrych specjalistów i wykonane z najlepszych materiałów, ale też kosztujące tak dużo, jaka jest ich jakość.