Pieniądze płacone na Zakład Ubezpieczeń Społecznych a składka zdrowotna

W naszym kraju istnieje taka jednostka jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Odprowadza się różnego typu składki. Ale nie każdy się orientuje, jakie. Dlaczego? Bo kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to pracodawcy się wszystkim zajmują.

Od pensji odciągana jest nam na przykład zus składka zdrowotna . Oczywiście, gdy brak nam pracy, albo pracujemy na umowach tzw. „śmieciowych” to możemy wziąć pod uwagę dobrowolne składki. W takiej sytuacji zus składka jest wyliczana odrobinę inaczej niż ta, gdy jesteśmy ubezpieczeni z zakładu pracy. Jeśli ciężko nam to wszystko ogarnąć i nawet informacje znajdujące się na stronie www Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mało nam mówią, to możemy pojechać do siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w mieście powiatowym, pod które należymy i tam otrzymamy wszystkie potrzebne informacje. To idealne rozwiązanie, bo inaczej zaczniemy się motać w zawiłościach przeliczeń i nie będziemy pewni, czy opcja z ubezpieczeniem się w ZUS jest rzeczywiście dla nas najlepsza. Może okazać się, że składki są za duże i lepiej będzie samodzielnie odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, jednak tego typu decyzje to indywidualna sprawa.

Odliczanie od podatku

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem zastanawiamy się, czemu tak dużo osób zamiast paragonu wybiera w wielu sklepach bierze jeszcze fakturę.

Formuła naszej strony bardzo Ci się podoba? Raduje nas to. Zatem może chcesz przelogować się do kolejnej strony? Proszę, dowiedz się i sprawdź jak to zrobić.

A to wszystko wiąże się z tym, że mogą tym ludziom należeć się odliczenia od podatku. Zdarza się, że nawet nie wiemy, ale można część rzeczy z naszych zakupów po prostu odliczyć. Warto, więc się tym zacząć interesować, bo w takiej sytuacji dostaniemy zwrot z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej tekstów na powyższy temat? Zapraszamy więc do nowej witryny – po prostu naciśnij tu (https://www.smartvest.pl/) i przeloguj się do naszego portalu.

A wszyscy wiemy, że każdy woli dostawać pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zamiast dopłacać, bo i tego typu sytuacje mają miejsce. Rozliczenie to obowiązek tych, którzy przekroczyli kwotę minimalną.

Kwota ta jest różna co roku o parę złotych, warto, więc sprawdzać jak to zmienia się co roku. Poza tymgdy wypełniamy PIT powinniśmy pamiętać, żeby wybrać ten właściwy. Oczywiście tak samo jak w przypadku wątpliwości związanych ze składkami ,też w sytuacji odliczeń od podatku można wybrać się po wskazówki do ZUS-u. Można również znaleźć księgową, która wyjaśni nam, co i jak. Dzięki temu otrzymamy informacje, na co powinniśmy wziąć faktury, co da się odliczyć w danej sytuacji. A to naprawdę ważne, bo jeżeli można otrzymać jakieś pieniądze to, czemu niby mamy z tego zrezygnować.