Doskonale dopasowane szafki na wymiar do kuchennego aneksu.

Kuchnia będzie jednym z najważniejszych elementów składowych mieszkania jak i domu. Nie zawsze jednak będzie ona na tyle ustawna stąd też aranżacja wymaga nie lada wyzwania. Tymczasem w sytuacji, kiedy precyzyjnie zilustruje się plan, będzie można urządzić ją wedle swojego zapatrywania. Równocześnie jeśli posiadamy możliwość poradnictwa dekoratora wnętrz to trzeba z niej skorzystać. Zawsze należy mieć na głównym planie praktyczność danych mebli.

spradź tutaj

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Projektując szafki na wymiar do kuchni trzeba posiadać wiarę, iż nie zabiorą nam dużo miejsca, bo zostaną dostosowane tak, by kuchnia zrobiła się przejrzysta a przede wszystkim funkcjonalna. Gdy zaaranżujemy kuchnie na wymiar, wówczas wszystkie jego części będą idealnie dopasowane do wielkości pomieszczenia. W dodatku mamy całkowitą kontrolę nad jej charakterem i rozmieszczeniem konkretnych półek, zlewu bądź piekarnika.

Szafki na wymiar do kuchni będą bezspornie najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy posiadamy okno ulokowane na centralnej ścianie. Przy projektowaniu owej kuchni trzeba również pamiętać o rozmiarach sprzętów, jakie będą używane. W sytuacji zabudowanej kuchni, wnęki na piekarnik, zmywarkę czy lodówkę musi być właściwie duże po to, aby z łatwością weszły a także, aby zostało pomiędzy bokiem ściany i urządzeniem trochę miejsca. Jest to potrzeba, jaka spowodowana bywa wentylacją a innymi słowy swobodnym przepływem powietrza produkowanego przez urządzenia.

W przypadku szafek nie posiadamy owego problemu, chyba że zapragniemy sobie rozlokowanie na wysokości głowy, zabudowanej kuchenki mikrofalowej. Szafki na wymiar do kuchni pod mikrofalówkę – przykład na stronie: zajrzyj na tę stronę, także powinny być odpowiednio większa, ponieważ jak wiadomo kuchenka mikrofalowa wytwarza nadzwyczaj dużo ciepła a bez właściwej wentylacji (www.smartvent.pl/), mogłaby się zniszczyć.

Podsumowując: jeśli wymarzyliśmy sobie kuchnie marzeń, najdogodniejszym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie każdego jej szczegółu. powinniśmy również pamiętać o zachowaniu właściwych wymiarów pod sprzęty, jakie będą później zabudowane w tych meblach.