Szafki, krzesła, stoły dla małych dzieci

Gdy odprowadzamy nasze dziecko do przedszkola czy do szkoły to oczywistością jest, że bardzo często pierwsze kroki, my rodzice lub samo dziecko, kierujemy do szatni. Ale zdajemy sobie też sprawę, że nie każda szatnia jest taka sama. Są takie szatnie, które są dostosowane do potrzeb dziecka, ale są również takie szatnie, które nijak mają się do tego, w jaki sposób działają małe dzieci.

Pokój dziecięcy

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze w przedszkolach meble do szatni są kupowane tak, żeby maluchy miały gdzie odwiesić kurtki, odłożyć czapkę i szalik, a do tego mają półkę na kapcie, które powinny włożyć dzieci przed wejściem do pomieszczenia do zabawy. Poza tym jest również szafka na ciuchy, czy pościel na zmianę. Podobnie powinno być w klasach jeden-trzy, ale to nie za każdym razem wychodzi. Niestety mali uczniowie często mają zbyt przepełniony plecak, bo musi każdego dnia nosić ze sobą buty na zmianę. Nie ma mebli, które odpowiadały potrzebom takich dzieci. To znaczy producenci tworzą takie meble, ale (strona internetowa) nie wszystkie szkoły się w nie zaopatrują. Starsi uczniowie nie muszą mieć mebli w szatniach, dla nich niezbędne są jedynie wieszaki.

To, co jest konieczne dla maluchów

Jeżeli wiemy, że w jakimś miejscu będą przebywały małe dzieci, to musimy takie miejsce przystosować do potrzeb takich maluchów. Z tego powodu niezbędne jest kupno różnych rzeczy. Potrzebne są pasujące szafki dla dzieci i właściwie dostosowane krzesełka dla dzieci. Tu nie ma przypadku, bo dzieci muszą czuć się pewnie w każdym otoczeniu. Nie można dawać im za wysokich krzeseł, z których mogą spaść, ani też szafek, z których nie uda im się skorzystać.

Dziecięce tapety

Autor: B.M.Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M.Polska Sp. z o.o.
Nie chodzi tu tylko o miejsca publiczne, czyli na przykład przedszkole, ale również w mieszkaniach powinniśmy zastanowić się, czy zakupiliśmy właściwy stolik dla naszego dziecka, czy krzesełko jest właściwe. Producenci mebli starają się, by wybór był naprawdę duży. Nie chodzi tylko o kolory mebli dla dzieci, ale też o materiał, z jakiego są robione. Poza tym kształty też są naprawdę rozmaite. Dlatego jeśli będziemy chcieli kupić krzesełka lub szafki dla maluchów, to na sto procent będziemy uradowani z tego jak bogata jest oferta. Tak więc rzeczywiście warto porządnie się rozejrzeć za meblami odpowiednimi dla dzieci, bez względu na to czy chodzi o meble dziecięce do pokoju w mieszkaniu, czy o meble dla dzieci w przedszkolach.

Autor